Anasayfa'dan Süreçler alanı tıklanır. Açılan ekranda üst bölüme sağ tıklanır ve Yeni tıklandıktan sonra oluşturmak istediğiniz sürecin adını girerek Tamam butonuna basılır. İlgili süreç oluşturulduktan sonra süreç tıklanır. Altta var olan bölümde fare ile sağ tıklanır ve Şablondan Oluştur tıklanır. 

 

      

 

  • Açılan pencereden Şablon Süreç seçimi yaparak sonraki butona basılır. Bir sonraki Genel Özellikler penceresinde şablon sürecinizin Versiyon numarası ve Deneme Modu aktif pasif ayarlamasını yaparak Sonraki pencereye geçiş yapabilirsiniz.

 

 
  • Gelişmiş Özellikler penceresinde Başlangıç Adımı, Adım Açıklaması, Form Başlığı, Yönetici Onayları ve Kullanıcı Bilgilendirme alanlarının özelleştirebilirsiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra Sonraki alanı tıkanır. Form Özellikleri penceresinde ise Tarihçe, Kullanıcı Notları, Dosya Ekleri alanları ile formunuzda özellik ekleyip çıkarabilirsiniz.

 

 

  • Rol Özellikleri penceresinde seçmiş olduğunuz Şablon Süreç için kullanılması gereken Yönetici rol tanımlamasını yapabilirsiniz. Organizasyon seçeneği ile özel bir kullanıcıya da süreci kullanmasına imkan sağlayabilirsiniz. İşlemler tamamlayıp Sonraki butonuna basınız.

  • Şablon Süreç hazır. Adımları tamamladıktan sonra Bitir butonuna basarak Şablon Süreç oluşturma işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

  

       

  • No labels