Ebiflow kullanıcı arayüzü dokümanlarımızda sizlere Yeni Ebiflow'un yeni kullanıcı arayüzü özelliklerini ve kullanımı anlatacağız. Doküman içeriği kullanıma yönelik ağırlık vermekle birlikte, Yeni gelen kişiselleştirme özelliğini detaylı bir şekilde anlatıyor. Kullanıcı dökümanlarına ürünü nasıl kullanabileceklerini gösteren içeriklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki başlıklardan veya soldaki menüden ilgili özelliklerimize erişebilirsiniz.

 

Giriş Ekranı (Dashboard)

Ebiflow Giriş Ekranı sizlere işlerinizin durumuzu, geçmiş işlerinizi ana pencereler içerisinde grafikler ile görselleştirilmiş şekilde Süreç İstatistikleri ve Bu Hafta Gönderdiklerim pencereli ile birlikte, yerine değiştirme özelliğine sahip olarak Bekleyen, Devam Eden ve Tamamlanan İşlerinizin adetini gösterir ve ilgili sayfalara erişim sağlayabilirsiniz. Sağ üst tarafta bulunan Yenile ikonu ile sistemdeki güncellemeyi alabilirsiniz.

Ayarlar

Ayarlar ekranında size ait bilgiler ve fotoğrafını yer almaktadır. Bu pencereden dilinizi değiştirebilir, temalarınızı değiştirebilir, işlerinizi yeni sekmede açma kapama izni tanımlayabilir ve size gönderilen delegasyonları görebilirsiniz.

Dokümanımızı ve kullanım videomuzu inceleyebilirsiniz.

Ayarlar.pdf

Yardım Menüsü

Yardım Menüsü üst menü çubuğun en sağ köşesinde yer almaktadır. Yardım almak istediğiniz pencere önce açılarak, ardından Yardım butonuna basılarak ilgili sayfalar hakkında bilgiler alabilir kullanım hakkında içerikler bulabilirsiniz.

Dokümanı ve kullanım videomuzu inceleyebilirsiniz.

Yardım Menüsü.pdf

Hızlı Menü

Hızlı Menü, Ebiflow üzerinde size özel bir menü oluşturmanızı, süreçlerinize daha hızlı ulaşmanızı, özel aramalar oluşturup kaydederek süreçlerinizi daha hızlı bulmanızı, favori akışlarınız gibi temel özellikleri kapsıyor. 

Hızlı Menü Tabları

  • Hızlı Linkler  : Delege edilen, Bu hafta gönderdiklerim ve Takip ettiklerim gibi süreçlerinize erişebileceğiniz menüdür 

İş Listesi

Kullanıcı iş listesini; başkası tarafından adına tamamlaması için gönderilmiş iş adımlarını (Bekleyen İşler), kendisi tarafından cevaplanan ve başka kişide bekleyen işleri (Tamamlanan İşler) veya başlatılan ve şu anda diğer kullanıcılarda bekleyen iş adımlarını görüntülemek için kullanır. (Devam Eden İşler) İş listesini görüntülemek için ana ekranın üst menüsünde bulunan “İş Listesi” tabı veya Hızlı Menü penceresinden, ana ekranında iken ekranın sol tarafından bulunan Hızlı Menü açılır. İş listesinde iş adımlarını açmak ve formu görüntülemek için iş adımının adı tıklanır. Böylelikle ekranda ilgili iş adımına ait form görüntülenir. İş listesinde bulunan iş adımlarının alt kısmında da kullanıcının ne yapması gerektiğini belirten talimat yazısı bulunmaktadır.

Delegasyon

Delegasyon sayfasından, Başlangıç ve Bitiş Tarihlerini seçerek dilerseniz Tüm Süreçlerinizi veya Kütüphane ve Süreç seçerek belirli bir süreç delegasyonu yapabilirsiniz.

Delegasyon: Belirlemiş olduğunuz tarihler ve süreçler dahilinde seçmiş olduğunuz kişiye göndermiş olduğunuz Delegasyon isteği kabul edildiğinde. İlgili tarih ve süreç dahilinde sizin yerinize süreçlerinizi kullanabilir. Yeni gelecek olan işler kullanıcıya sistem tarafından iletilir.

Transfer

İş listesi sayfasında Bekleyen İşlerinizi öncelikle Transfer butonuna bastıktan sonra tüm işlerinizi veya birden fazla olabilecek şekilde seçim yapıp, Kişi alanına Transfer etmek istediğiniz kullanıcıyı bularak seçim yapılır ve Transfer butonuna basarak üzerinde bekleyen işleri transfer ettiğiniz kullanıcıya göndermiş olursunuz. Artık Transfer etmiş olduğunuz işleri transfer edilen kullanıcı işleyecektir.

İş Arama

İş listesi sayfanızdan üst menüdeki Sayfa İçi Arama Yapın Yada Detaylı Arayın bölümünden arama yapabilirsiniz. Detaylı Arama kısmında aşağıda yer alan bazı arama kriterleri mevcuttur. En az 1 tanesini seçerek detaylı arama yapmak zorundasınız. Dilerseniz birden fazla seçeneği de kullanabilirsiniz. Detaylı arama bölümünde herhangi bir arama kriterini kullanmak için sol tarafında bulunan kutucuğa tik atmanız gerekmektedir. Yapmış olduğunuz aramanıza aynı pencerede Arama butonunun sağında bulunan kutucuğa tik atıp, devamındaki Arama kaydınıza isim verin kutusunu doldurarak aramanızı daha sonrada kullanabilmek için kaydedebilirsiniz. Dilerseniz yine aynı üst menüde bulunan Form No alanı ile direk ilgili Formu arayabilirsiniz. 

İş Akışı Başlat

Yeni bir iş süreci başlatmak için ana ekranın üst menüsünde bulunan “İş Akışı Başlat” tabı seçilir. Ekranda her kullanıcı için yetkilendirilmiş iş adımları listelenir. Bu iş adımlarının alt kısmında kullanıcının ne yapması gerektiğini belirten talimat yazısı bulunmaktadır. (Örneğin: Yurtiçi masraf formunu doldurmak için bu formu doldurunuz. ) Kullanıcı, iş akışını başlatmak için ilgili süreci seçer. Böylelikle seçilen sürece ait form ekranda görüntülenir. Bu form üzerindeki gerekli bilgiler doldurulur ve ilgili aksiyon seçilerek akış bir sonraki adıma yönlendirilir. Süreçlerinizi başlatmanızı sağlamakla birlikte, süreçlerinizi Favoriye Alma, Akış Şeması ve İstatistik özelliklerini kullanabilir ve yeni süreç başlatmanıza imkan sağlayan sayfadır.

Raporlar

Raporlar sayfasından oluşturulan raporlara erişebilir, ve özel raporlarda bulunmaktadır.

Kullanılan iş süreçlerine ait verilerin belli kriterlerde ve hesaplamalarla görüntülenmesi iş dünyasının en büyük ihtiyaçlarından biridir. EBIFlow uygulamasında var olan veriler rapor tasarım aracıyla hazırlanan raporlarla kullanıcılara erişim seviyelerinde sunulabilir.

EBIFlow Mobil Uygulama Özellikleri

Aşağıdaki dokümanda EBIFlow mobil uygulama özelliklerine erişebilirsiniz.

  • No labels