Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Form oluşturma işlemi sayesinde süreçlerinizin ilgili adımlarında belirtmek istediğiniz form alanlarını oluşturabilir, web üzerinden görüntülenecek olanan formun geliştirmesini sağlayabilirsiniz. Bu ortam üzerinde yapılan tüm geliştirmeler web üzerinde görüntülenmektedir ve alanlar formun sahip olduğu özellikler dahilinde gerekli ayarlamaların ve düzelmelerin yapılabilmesine olanak sağlar.

 

  • Form oluşturma işleminde ilk başta en üstte gözüken Form Başlığı alanı değişiklik sağlanır ve sağ alt taraftaki özellikler penceresinde ilgili alanın bilgilerini görebilir veya değiştirebilirsiniz.

 

  • Form İşleminde bir diğer özellik olan Parametreler pencerresinden form üzerinde kullanmak istediğiniz bir yazıyı, kullanıcıyı veya bir değişkeni parametrik bir şekilde tutabilmenize olanak sağlar. Bunun için ilk başta ilgili sayfadan Yeni butonua basılarak parametre tanımlanır bu parametreyi daha sonra düzenlebilir veya silebilirsiniz.

 

  • Özellikler, form üzerinde özellikler butonu ile seçmiş olduğunuz kontrolün özelliklerine direk erişebilrisiniz. Bu işlem size seçmiş olduğunuz form üzerindeki bir alanın direk özellikler penceresini açmaktadır. Form Özellikleri alanında ise formun genel olarak logosunu veya stilinde değişiklik yapabilmenize olanak sağlar.

 

  • Stil, form üzerinde seçmiş olduğunuz herhangi bir kontrolün veya alanın stillerini özellikler penceresinden belirleyebilirsiniz. Bu işlem sayesinde dilerseniz alana Yazı Rengi, Grupların Rengi ve Font düzeltmelerini tanımlayabilirsiniz.

     

  • No labels