Page tree

Versions Compared

Key

 • This line was added.
 • This line was removed.
 • Formatting was changed.

Alan Kontrolleri, form geliştirme ekranı üzerindeki bölüm alanına eklenen içerik alanına sağ taraftaki Kontroller alanından istediğiniz kontrolü sürükleyip bırak ile forma ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz kontrolü değiştirmek istediğinizde üzerini sağ tıklayarak değiştir bölümünden kontrollere ulaşabilirsiniz. Alan Kontrolleri form  form üzerinde yazı olarak girilmesi gereken kontrollerdir. 

...

Image Modified

 • Anchor
  metinalani
  metinalani
  Metin Alanı,  sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Bu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum uzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

Image Modified

 • Anchor
  gelismismetinalani
  gelismismetinalani
  Gelişmiş Metin Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

Image Modified

   

 

 

 

Image Removed

 

Image Removed

Image Removed

 

...

 • Anchor
  sayisalalan
  sayisalalan
  Sayisal Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

Image Added

 • Anchor
  sayisalmetinalani
  sayisalmetinalani
  Sayisal Metin Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

Image Added

 • Anchor
  maskelimetinalani
  maskelimetinalani
  Maskeli Metin Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

Image Added

 • Anchor
  tarhialani
  tarhialani
  Tarih Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

Image Added