Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Alan Kontrolleri, form geliştirme ekranı üzerindeki bölüm alanına eklenen içerik alanına sağ taraftaki Kontroller alanından istediğiniz kontrolü sürükleyip bırak ile forma ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz kontrolü değiştirmek istediğinizde üzerini sağ tıklayarak değiştir bölümünden kontrollere ulaşabilirsiniz. Alan Kontrolleri form üzerinde yazı olarak girilmesi gereken kontrollerdir. 

Bu kontroller;

  • Metin Alanı,  sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Bu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum uzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

  • Gelişmiş Metin Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

  

  • Sayisal Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

  • Sayisal Metin Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

  • Maskeli Metin Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

  • Tarih Alanı, sürecinizin içerisinde yer alan ilgili form üzerindeki yazı girişine olanak sağlar. Gelişmiş Metin kutusunda metin kutusuna göre farkı Minimum uzunBu alan sayesinde form üzerindeki metin alanlarını doldurup belirlenen özellikler ile form üzerinde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu özellikler; metin alanının maksimum  ve veuzunluğu, içerik değişikliğinde formun yenilenmesi, metin alanına girilen içeriğin şifre formatında tutmaktadır. Geriplan Rengi özelliği ile metin alanının arkasındaki rengi ayarlayabilirsiniz.

  • No labels